Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 07 maj 2025 13:20

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv et svar
Brugernavn:
Emne:
Meddelelsesindhold:
Indtast dit indlæg her, det må ikke indeholde mere end 60000 tegn. 

Smilies
:hjerte: :D :) :( :o :shock: :roll: :eyes: :? :cheers: :rocking: 8) :lol: :gud: :x :P :oops: :cry: :evil: :nus: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :hm: :offtopic: :peace:
Vis flere smilies
Fontstørrelse:
Skriftfarve
Handling:
BBkode er slået TIL
[img] er slået TIL
[flash] er slået FRA
[url] er slået TIL
Smilies er slået TIL
Anvend ikke BBkode
Anvend ikke smilies
Behandel ikke URL'er automatisk
Spørgsmål
Hvad hedder Danmarks største fristad placeret i københavn ?:
For at hindre automatiserede tilmeldinger og indlæg, bedes du besvare spørgsmålet.
   

Emnegennemgang - For meget ?
Forfatter besked
  Titel:  Re: For meget ?  Svar med citat
Det er helt omsonst at forsøge at diskutere "fornuftig" dosering af amfetamin man ikke kender renheden på. Hvis I havde fået ren methamfetamin, ville det sikkert have været dødbringende. Renheden af amfetamin i DK svinger utroligt meget, så for de fleste er den eneste fornuftige fremgangsmåde at prøve sig forsigtigt frem. Start med meget forsigtigt lave doser, og tilpas doserne efter den effekt det giver.
Indlæg : 07 dec 2008 14:57
  Titel:  Re: For meget ?  Svar med citat
jo tak :) og tak for hjælpen :)
Indlæg : 30 nov 2008 16:47
  Titel:  Re: For meget ?  Svar med citat
M£tA skrev:
galskabens-gardner :

Tja lidt . Men jeg fik sku en flyve tur jeg sent glemmer . jeg er stadig lidt blæst men det er kun lidt trip i fingerne og mit ben .


jamen det lyder jo som om at alt er i den skønneste orden så :)
held og lykke med at få noget søvn på et tidspunkt ;)
Indlæg : 30 nov 2008 16:35
  Titel:  Re: For meget ?  Svar med citat
galskabens-gardner :

Tja lidt . Men jeg fik sku en flyve tur jeg sent glemmer . jeg er stadig lidt blæst men det er kun lidt trip i fingerne og mit ben .
Indlæg : 30 nov 2008 16:28
  Titel:  Re: For meget ?  Svar med citat
så har du ikke taget meget mere end et G.
du skal ihvertfald ikke være bange for noget.
men syntes du selv det var meget, i forhold til det var din første gang?
Indlæg : 30 nov 2008 16:21
  Titel:  Re: For meget ?  Svar med citat
Lyder som noget skamcuttet amfetamin. Af den dosis burde I få en god virkning, hvis det bare var okay amfetamin.
Indlæg : 30 nov 2008 16:20
  Titel:  Re: For meget ?  Svar med citat
Min fejl.. mente 0.18g :)
Indlæg : 30 nov 2008 15:54
  Titel:  Re: For meget ?  Svar med citat
Amfetamin er somregel skamcuttet, men hvis banerne kun har været på 18mg (0,018g) så har du i hvert fald ikke taget for meget..
Indlæg : 30 nov 2008 15:52
  Titel:  For meget ?  Svar med citat
hej . Igår var det første gang jeg tog amf . det var sammen med nogle venner og vi havde godt 2.5g . jeg havde kun røget tjald førhen men har også røget det jævnligt siden jeg var 13 (er 17 nu) . Fra 23.00 - 02.00 har jeg sniffet 6,5 baner af ca. 18mg pr stk . det var også en a de andres første tur på amf . han tog 7,5 bane med det samme i pr bane . er det normal dosis når det var aller første gang ? eller var vi lidt for modige ?
Indlæg : 30 nov 2008 15:49

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team