Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 26 jun 2025 00:52

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv et svar
Brugernavn:
Emne:
Meddelelsesindhold:
Indtast dit indlæg her, det må ikke indeholde mere end 60000 tegn. 

Smilies
:hjerte: :D :) :( :o :shock: :roll: :eyes: :? :cheers: :rocking: 8) :lol: :gud: :x :P :oops: :cry: :evil: :nus: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :hm: :offtopic: :peace:
Vis flere smilies
Fontstørrelse:
Skriftfarve
Handling:
BBkode er slået TIL
[img] er slået TIL
[flash] er slået FRA
[url] er slået TIL
Smilies er slået TIL
Anvend ikke BBkode
Anvend ikke smilies
Behandel ikke URL'er automatisk
Spørgsmål
Hvad hedder Danmarks største fristad placeret i københavn ?:
For at hindre automatiserede tilmeldinger og indlæg, bedes du besvare spørgsmålet.
   

Emnegennemgang - methoxetamine ?
Forfatter besked
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
Tripsitter kan varmt anbefales - ja, med mxe er det vel nærmest en nødvendighed.
Indlæg : 24 jul 2011 13:47
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
Det kan afhænge af så meget, men det har da helt sikkert nok haft noget at sige, at du indtog det på mere eller mindre tom mave.
Indlæg : 24 jul 2011 10:18
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
Jeg tog mxe for første gang i går, 40mg. Jeg tog det med 3 venner og vi tog det alle sammen som bomber. Vi havde fået at vide at virkningen ville komme omkring 30-60 min efter vi havde taget det. Vi gik i gang med at lave en joint og 10 min efter kunne jeg mærke at det virkede og alt blev underligt, og mit syn virkede også mærkeligt. Så ca. 15 min efter vi havde taget det begyndte virkningen på mig. Forresten havde jeg ikke spist så meget hele dagen. Nogen der ved om det er normalt at virkningen træder så hurtigt ind?
Indlæg : 24 jul 2011 05:55
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
ISÆR akkumulerede doseringer er problematiske. Een stor dosis er at foretrække. Jeg har dog også været oppe og gå lidt rundt, ledt efter de andre væsner osv. Men jeg har ikke ødelagt noget, endnu.

Man burde måske have en tripsitter...
Indlæg : 23 jul 2011 22:55
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
What simpzon3 said. Høje doser, eller akkumulerede redoseringer kan let give en adfærdsmæssige afvigelser. Man bliver et Methoxetamonster.
Indlæg : 22 jul 2011 11:07
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
Pas på, i store doser, 50+ mg. bliver jeg helt PCP-agtig (blackout og smadre-ting-tendenser) ... fandt jeg ud af.
Indlæg : 19 jul 2011 01:31
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
Jeg sidder tit foran computeren på MXE, jeg har spillet meget pokemon på en emulator samt diverse flashspil of musikvideoer har jeg også set mange af, specielt de lidt underlige/psykedeliske. Jeg har også yndet at følge med og skrive i de useriøse emner herinde, jeg har haft det skide sjovt.
Indlæg : 18 jul 2011 23:54
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
Ogrn?
Indlæg : 18 jul 2011 23:11
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
nej men havde sat musik på over bærbaren mens jeg så south park i tv. så havde den da lige i nærheden :P
Indlæg : 18 jul 2011 20:45
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
Sad du foran computeren størstedelen af tiden?
Indlæg : 18 jul 2011 20:38
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
tog lidt over 60 mg. men er tilbage igen. sidder dog med en åndssvag hovedpine. men det var det værd. ad der var skrald på. he he
Indlæg : 18 jul 2011 19:44
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
Hvor meget har du taget? :)
Indlæg : 18 jul 2011 18:56
  Titel:  Re: methoxetamine ?  Svar med citat
min mobil snakkede lige svensk til mig .. lol.
Indlæg : 18 jul 2011 16:41
  Titel:  methoxetamine ?  Svar med citat
er det normalt at hele ens ansigt føles lammet og man ik rigtig gider koncentrere sig om at ramme tasterne rigtigt første gang? :cheers: føler mig mest af alt monster stiv eller på ghb. og hvor fuck blev den sidste halve time af :shock:

:peace:

undskyld på forhånd :mrgreen:
Indlæg : 18 jul 2011 16:01

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team