Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Hvilken skunk er bedst til udendørs groning?
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=1&t=30614
Side 1 af 1

Forfatter:  potkage [ 25 nov 2009 19:13 ]
Titel:  Hvilken skunk er bedst til udendørs groning?

Hej :D håber at i kan hjælpe mig. Vil gerne dyrke skunk udendørs, så vil vide om i har nogle ideer til hvilke der er bedst. Har læs a purple power er god. Er der nogen der har prøvet at ryge det eller gro det udendørs. (:

Forfatter:  Bismann [ 26 nov 2009 00:04 ]
Titel:  Re: Hvilken skunk er bedst til udendørs groning?

De fleste sorter udendørs duer, man skal bare holde sig fra rene sativaer, og sorter med 10+ uger i blomstring, men vil man være helt sikker, så find en dansk tilvendet sort. Men som sagt, så duer mange sorter fint, så det handler bare om at finde en der lyder til at være i ens smag.

Forfatter:  potkage [ 30 nov 2009 20:21 ]
Titel:  Re: Hvilken skunk er bedst til udendørs groning?

kan du anbefale nogen gode skunkplanter der er gode til udendørs groning?
Nogen du måske selv har prøvet?:D

Forfatter:  uiui [ 30 nov 2009 20:32 ]
Titel:  Re: Hvilken skunk er bedst til udendørs groning?

Pas nu på !
du ender bare som kaneda88

Forfatter:  Bismann [ 30 nov 2009 21:00 ]
Titel:  Re: Hvilken skunk er bedst til udendørs groning?

@Potkage
Jeg kan anbefale at kikke inde på dcf's billedsektion ( http://community.dcfonline.dk/index.php ... f9e01f7ceb ), efter udegrows, der kan du se hvilke der bliver færdige i det danske klima, og om der har været problemer med mug og deslige, og så kan du søge på noget info om de enkelte sorter, så du finder en sort efter din smag.

Forfatter:  potkage [ 01 dec 2009 11:30 ]
Titel:  Re: Hvilken skunk er bedst til udendørs groning?

pas på hvad ??

Forfatter:  Ariaji [ 01 dec 2009 11:47 ]
Titel:  Re: Hvilken skunk er bedst til udendørs groning?

Ikke noget, potkage. Bare ignorer uiui. Det er en bruger oprettet af en forurettet bruger (kaneda88) der ikke kan indse at det ikke er alle andre der er problemet, men ham selv :)

Men gør da som BisMann foreslår. Kig på nogle udegrows på DCF og vælg en sort der tiltaler dig og har de egenskaber du leder efter.
Valg af strains er ret individuelle :)

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/