Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 01 jul 2025 04:09

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 2 indlæg ] 
Forfatter besked
Indlæg: 05 dec 2014 11:28 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 05 dec 2014 11:16
Indlæg: 1
Hey! Jeg har lige et spørgsmål. Jeg har prøvet at ryge flere gange før, så er ikke helt nybegynder.

Jeg skal holde nytår sammen med min efterskole, og jeg er alkoholintolerant, hvilket betyder jeg kan smage alkoholen stærkt, og får det dårligt af smagen. Jeg har så overvejet, at man jo kunne ryge, for også at have det lidt sjovt nytårsaften.


Jeg ved ikke rigtig hvor smart det er at de kan se det voldsomt på mig, men samtidig er de jo fulde.. Og hvis de opdager det gør det nok heller ikke noget.

Jeg overvejede så yderligere om jeg måske kunne få fat i nogle hashkager (Har hørt det giver en sjovere og mere klar i hovedet følelse?). Samtidig har jeg også læst en del om absinthe, og jeg synes det lyder meget spændende.



Er der nogen der ved noget om de to ting? Absinthe og hashkager? Hvad er bedst, hvilken slags høj/fuldskab giver de? Kan man måske blande dem?
Hvad er godt for en halv nybegynder der står i min situation?


Top
 Profil  
 
Indlæg: 05 dec 2014 12:02 
Offline
Psychedelia Sponsor
Brugeravatar

Tilmeldt: 24 okt 2009 20:33
Indlæg: 732
Geografisk sted: Agrabah
Hvis du ikke kan lide smagen af alkohol vil du få det rigtigt svært med absinth, som jo er 70-90% alkohol...

_________________
"It's not the drugs. Diarrhea is hereditary, it runs in your genes"


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 2 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 5 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team