Jeg har hørt at jo federe du er - altså jo mere fedt du har, jo længere tid vil du have trang til hash når du stopper, og jo længere tid vil du gå og være små påvirket af hashen,
For når fedten forbrændes udskilder den metabolitter / affald fra THC, der stadig kan påvirke en smugle, man mærker selvføgelig ikke at man bliver skæv, men måske lidt sløv i en længere periode.
Du kunne jo prøve at google lidt
http://www.sst.dk/publ/publ2000/rus_bio ... logi-4.htm jeg fandt det her.
Ved rygning af hash stiger koncentrationen af THC hurtigt i blodet (A), som det fremgår af kurveforløb A. Den aftagende plasmakoncentration af THC over de næste fire timer (B) skyldes hovedsageligt en optagelse af THC i fedtvævet (B). Herfra afgives det langsomt til blodet, metaboliseres og udskilles.
Men det er altså lidt forvirrende, har samtidig hørt et andet sted at metabolitter umuligt kan påvirke dig igen, men det går jeg altså stærkt ud fra at de kan.