Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 31 jul 2025 16:05

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 2 indlæg ] 
Forfatter besked
Indlæg: 26 feb 2011 17:02 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 02 feb 2011 01:16
Indlæg: 7
Davs forum! :D

Jeg snakkede med en af mine venner her for leden, vi begyndte at fable om hash og hvordan de laves, han kom så i tanke om en hurtig måde at lave hash på, som ikke tager andet end et par timer !

Først skal du have fat i noget Grinded pot/marijuana, lige det på bordet og skub de forsigtigt frem og tilbage så der kommer til at ligge et fint lag af pulver. Gør dette indtil du ikke kan få mere af det her pulver ud af det.

Derefter tager du alt pulveret og finder noget plastik, evt plastikket der er på en pakke smøger eller lignende plastik, pak det godt og stramt ind i det så det ligger som en klump i papiret. Luk den evt med et stykke tape :)

Så tager du noget papir, Avis papir eller normalt A4 ark, tror det er lidt ligemeget hva papir du bruger, så længe det har nogenlunde tykte med et A4 papir.

Så tager du plastiket med pulveret i, og pakker den godt og tæt sammen i papiret, og lukker igen med et stykke tape, derefter skal du gennembløde papiret i lunken/varmt vand.

Nu skal du putte din pakke i ovnen ved 175 Grader celsius i 10 minutter. Meningen med at skylde papiret er så det ikke brænder i ovnen.

Så når de 10 minutter er gået tager du din pakke ud af ovnen, og så skal den trykkes! Så du skal ligge den på en hård overflade og evt rulle den hårdt med en kagerulle eller noget lign.

Derefter smides den kort i køleren så den køler ned. Derefter kan du pakke den ud, og tadaa, du har en klump hash !

:rocking:


Top
 Profil  
 
Indlæg: 26 feb 2011 18:22 
Offline
Insane psychedelia user!
Brugeravatar

Tilmeldt: 26 jun 2009 11:55
Indlæg: 2307
Geografisk sted: Casa Tranquila
http://psyhosting.info/xp3rt/hashguiden/

Brug nogle af disse opskrifter i stedet så får du mindre planteprodukt med :D

_________________
«Jeg tror, det er vigtigt med oplevelser, der taler til vores sanser, noget, der befrugter vores fantasi, som nærer tanken, og som kan gøre vores verden større.
Det er slet ikke så unyttigt endda.»
HKH Margrethe ll af Danmark


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 2 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 24 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team