Dejligt at se at du er glad - Og du kan bruge vores "snak" her til noget
Jeg fandt/finder det også rigtigt lækkert, at man kan komme her ind og snakke om det. Og støtte hinanden, selvom man ikke kender hinanden eller kan se hinanden, så hjælper det sku altid med et 3D skulderklap .. hehe ..
Nu til topic:
Her er et lille skema hvor du kan udregene hvor meget mindre du skal indtage, hvor meget du skal gå, løbe osv. Det er ret smart syntes jeg. Om du kan bruge det til noget, ved jeg ikke. Men giv det et skud
http://www.xhale.dk/beregnVaegtSkaerNed.aspHer er en lille tekst fra netdoktor. Rimelig god! Den beskriver det hele meget godt. Hvad du skal undgå, og hvad du skal spise.
http://www.kvit.dk/dk/stayquit/free/dec ... e_002871_1Og husk nu, det er sundere med et par ekstra kg end at ryge! Så det kan kun gå fremad. Hvis du tager på, skal du ikke blive skuffet. Tag det som en kamp, og kom kg'ene til livs! Det kan blive en helt lille hobby, at nyde sin krop på et andet plan.