Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Albino B+
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=2&t=58717
Side 1 af 1

Forfatter:  SirSniffAlot [ 07 dec 2024 21:45 ]
Titel:  Albino B+

Hej venner :D

Det er ved at være noget tid siden jeg skrev sidst. Der søgte jeg råd angående Redboy, da jeg skulle prøve det med to venner.

Jeg har nu fået mulighed for at købe Albino B+, det er ikke en svamp jeg kender, og synes ikke jeg kunne finde noget om den her inde? (Undskyld hvis jeg har overset det der måtte være?)

Er der et klogt hovede der kan belære mig om svampen?

Hvor meget bør en utrænet svampespiser som mig indtag for et trip? Vil gerne have noget ud af det, uden at forsvinde ind i en anden galaxe og ikke kunne finde tilbage igen :eyes:

Kom med alle jeres råd, jeres "do and don't."

Jeg værdsætter jeres ekspertise.

Ser frem til at høre fra jer! :rocking:

Forfatter:  Plejadestjerne [ 09 dec 2024 19:18 ]
Titel:  Re: Albino B+

Både Redboy og B+ er ‘strains’ af arten Psilocybe Cubensis eller ‘Troldnøgenhat’ på dansk. De ligger potensmæssigt altså i samme boldgade. Du tog 2g sidste gang, så der har du jo et benchmark for, hvordan det føles. Synes 1,5 g er en god begynderdosis, det er ikke alt for voldsomt, men man får fint indtryk af, hvad det handler om.

Red.: stavefejl

Forfatter:  SirSniffAlot [ 09 dec 2024 21:45 ]
Titel:  Re: Albino B+

Hej Plejadestjerne, det var faktisk lige dig jeg håbede på ville svare, da du også hjalp mig sidste gang jeg havde spørgsmål 8)

Desværre blev sælger nervøs og trak følehornene til sig igen, så må undvære for denne gang, men håber jeg er heldig at støde på en anden der har svampe på et tidspunkt.

Rigtig god jul til dig, Plejade :rocking:

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/