Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 06 maj 2025 09:45

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 7 indlæg ] 
Forfatter besked
 Titel: Søvn besvær
Indlæg: 11 sep 2016 01:56 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 10 apr 2015 22:35
Indlæg: 11
Hej til jer. Har bare et lille spørgsmål tog mdma nu for 24 timer siden og kan stadig ikke helt få sovet. Har der ikke dårligt og sådan. Bare lidt nedtur over ikke at rå søvn. Er det noget som i også har oplevet? Hilsen en lidt søvn trængende person. Derudover fik jeg nok redoseret en smule for
Meget. Jeg får også lidt svedetur, hvor jeg bliver lidt varm i ansigtet og begynder at svede, er det normalt?


Senest rettet af doped 11 sep 2016 03:23, rettet i alt 1 gang.

Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 sep 2016 02:07 
Offline
Medlem

Tilmeldt: 20 nov 2015 14:40
Indlæg: 88
Hej doped.

Det lyder som om, at du havde det sjovt i går. Fint du erkender, at du redoserede lidt for meget. Højt at flyve, dybt at falde.
Mdma kan give nogle nedern tømmermænd, det mærker du vel i dag. I morgen er du sikkert næsten god som ny :)

Denne vejrtrækningsøvelse giver en vis ro i kroppen:
underholdning.tv2.dk/viral/2015-01-27-gaar-verden-rundt-tricket-der-faar-dig-til-at-falde-i-dyb-soevn-paa-et-oejeblik

I selve artiklen er der en 6-trins guide, som jeg anbefaler, at du læser og prøver.

- Ja, jeg kan finde det vanskeligt at falde i søvn efter en tur på mdma. Et bad og et godt måltid mad hjælper på det.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 sep 2016 02:35 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 10 apr 2015 22:35
Indlæg: 11
Tak for hurtigt svar. Har det lidt mystisk når jeg prøver at lægge mig til at sove. Når jeg prøver får jeg en trang til at lave dybe vejrtrækninger som gør jeg ikke helt kan slappe af


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 sep 2016 05:44 
Offline
Dedikeret medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 02 nov 2009 16:29
Indlæg: 543
Geografisk sted: Hvor?
gå en afslappet tur udenfor. tag et bad, spis lidt, skift sengetøj, sæt en naturdokumentar på, eller lign. Det er mine bedste råd

_________________
smoke the diamond crystal and be ripping your up your flesh tissue


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 sep 2016 14:34 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 10 apr 2015 22:35
Indlæg: 11
Har stadig lidt besvær med at få en god nattesøvn, det er som om min krop ikke vil holde sig i ro agtigt.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 sep 2016 15:18 
Offline
Medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 27 nov 2014 21:49
Indlæg: 195
Rul en pind og ryg den. Det sætter os gang i appetiten, så du kan få noget mad indenbors. Hvis du ellers orker det så afslut ritualet med et langt varmt bad og så ind i kassen. :)

Jeg har haft det som dig mange gange - og de råd der, har næsten altid virket.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 sep 2016 19:00 
Offline
Insane psychedelia user!
Brugeravatar

Tilmeldt: 17 sep 2006 21:46
Indlæg: 2857
Det er jo prisen af at tage meget MDMA. Wait it out. Slap af. Indse, at de næste tre-fire nætter ikke vil være optimal søvn.
Sørg at få spist, dyrket lidt motion (bare gå ture er fint), drukket en masse vand (og spist lidt ekstra salt) og sådan.
Altså, det er helt basalt.
Du burde læse op på MDMA - kig eventuelt i nybegynderforummet.

_________________
Når du har lortesmag i munden, så tag en cola til bunden

Hvis du ikke er i stemning til at tage stoffer, så kommer du formentlig heller ikke i stemning af at tage dem.
<@jimfear> jeg kom engang mens jeg dødløftede


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 7 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 4 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team