Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Soma hvad så ?
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=4&t=2206
Side 1 af 2

Forfatter:  Flash [ 30 maj 2002 11:00 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Efter Det MEGET FARLIGE mdma stof 2-ci er væk [img]images/smiles/icon_wink.gif[/img] hvad skal man så købe i soma ? jeg har aldrig været der. så ved ikke hvad de har. men fredag skal det sq være. info plz hvad skal jeg se efter [img]images/smiles/icon_biggrin.gif[/img]

Forfatter:  Gæst [ 30 maj 2002 11:15 ]
Titel:  Soma hvad så ?

hej igen allesammen
ja hvad skal man se på nu når man komme der over [img]images/smiles/icon_smile.gif[/img]

Forfatter:  DELETED ACCOUNT [ 30 maj 2002 15:21 ]
Titel:  Soma hvad så ?

bare det at snakke med ham er en oplevelse [img]images/smiles/icon_smile.gif[/img]

Forfatter:  Zarathustra [ 30 maj 2002 15:26 ]
Titel:  Soma hvad så ?

ja, jeg griner sgu altid et godt stykke tid efter at have talt med ham svenskeren.

Forfatter:  Psyko [ 30 maj 2002 16:37 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Det må du sgu selv finde ud af, hvis du vil havde lidt gang i den så køb nogle guarana kapsler eller noget koffein. Skal det være psykoaktivt er der efterhånden kun salvia og meskalin tilbage. Begge substanser er lidt for kraftige for en nybegynder. Prøv at tjekke www.erowid.org, der burde du kunne finde noget inspiration!

god jagt!

-Psyko

Forfatter:  Dr. Phibes [ 30 maj 2002 17:10 ]
Titel:  Soma hvad så ?

De har jo også morning glory / hawaiian baby woodrose som begge indeholder det psykoaktive stof LSA, udover det så indeholder de desværre også noget som du får det dårligt af (S9), ikke unormalt med kvalme og stor fyisk ubehag ved indtagelse af frøene.

Du kan lave et extrakt af LSA'en uden de helt store kemikundskaber, jeg skal med glæde forklare dig det hvis valget falder på morning glory eller hawaiian baby woodrose.

Forfatter:  Flash [ 30 maj 2002 19:08 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Det kunne godt være at jeg skulle det Jensus men på den anden side så har jeg leget lidt med tanken om at prøve Salvia. jeg har prøvet svampe etc. en del gange så ... har de meskalin i Soma, sælger de det ikke kun som kaktus ? de skal jo koge en hel dag.
og en anden ting er det ikke imorgen at der er SunFlower fest på Bastionen ?

Forfatter:  Dr. Phibes [ 30 maj 2002 19:22 ]
Titel:  Soma hvad så ?

De har kun meskalinholdige kakti såvidt jeg ved. Kig under visonære planter mht. til salvia, jeg synes selv at jeg har skrevet en masse fornuftigt idag [img]images/smiles/icon_smile.gif[/img]

Men hvis du skal ha et trip ligenu og her så er der vist ikke så meget at gøre, jeg mener salvia varer jo kun et kvarter ca., så du må sgu nok på staden og ha en stak svampe [img]images/smiles/icon_smile.gif[/img]

Mht. til bastionen så jo, det er fredag!

[ 30 Maj 2002: Besked ændret af: Jensus ]

Forfatter:  Flash [ 30 maj 2002 20:15 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Er det værd og tage til Bastionen ? Jeg Skal nemlig til KBH imorgen og trykke den af. Og ja jeg har læst hvad du har skrevet om Salvia og det lød fornuftig nok. Så må det jo nok blive staden eller en ordenlig røvfuld bajer. [img]images/smiles/icon_smile.gif[/img]

Forfatter:  poke-1-kenobi [ 30 maj 2002 20:32 ]
Titel:  Soma hvad så ?

bastionen er et fedt sted !

Forfatter:  dd [ 30 maj 2002 21:12 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Jeg ville nok ikke ryge salvia til en fest!

Er SOMA også stoppet med at sælge 5-Meo-Dipt?

Forfatter:  platon [ 30 maj 2002 22:14 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Bastionen er et super fedt sted!

Forfatter:  Psyko [ 30 maj 2002 22:59 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Off-topic! Ey yo Flash, måske er Salvia ikke lige det fede fest stof og svampe er jo ulovligt så [img]images/smiles/icon_rolleyes.gif[/img]
Tilgængæld er der mange herinde fra der foretrækker svampe til fest arrengementer, så det vil nok også være mit bud, medmindre Soma da har noget Foxy methoxy. Det har den fordel at man også kan drikke samtidig, men prøv at spørge den omtågede svensker dernede.

-Psyko

Forfatter:  Zarathustra [ 30 maj 2002 23:16 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Han kunne jo også købe noget malurt og lave sin egen absinth...

Forfatter:  DeF [ 31 maj 2002 00:21 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Køb noget kaktus - det' sjaw!

Forfatter:  Dr_Lynstang [ 31 maj 2002 01:25 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Er der nogen der kan af eller bekræfte om Soma sælger 5-MeO-DiPT ¿ Jeg kunne MEGET godt tænke mig at prøve det, men jeg er ikke til den model med at betale 100 dollar for det !

/Dr_Frank

Forfatter:  Psyko [ 31 maj 2002 10:08 ]
Titel:  Soma hvad så ?

@Zarathustra: Ja, det et rigtig godt foreslag, faktisk det bedste indtil videre!

-Psyko

Forfatter:  Flash [ 31 maj 2002 10:13 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Det var heller ikke fordi jeg ville ryge Salvia til fest! OG eftersom svampe er ulovlige bliver det nok heller ikke dem jeg ville jo nødigt bryde loven! [img]images/smiles/icon_wink.gif[/img] Men jeg vil se om ham den svensker i snakker om har noget foxy. ses vi måske i aften på Bastionen.
OG absinth er ikke lige noget jeg kan lave når jeg er stået af toget i kbh. men ellers en god ide.

[ 31 Maj 2002: Besked ændret af: Flash ]

Forfatter:  Psyko [ 31 maj 2002 10:31 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Sorry, jeg glemte hvor lang tid det tager at lave absinth.

-Psyko

Forfatter:  Entheo [ 31 maj 2002 15:14 ]
Titel:  Soma hvad så ?

Yeah! Ahh, Endelig fredag... RYGER!!! hehe.
Hey Soma kunder... Lugter der tit af ryger nede i forretningen eller var jeg bare heltig? Han virkede sku også temmelig lam:-=)
Hehe jeg er også lam:-) *gg*

Side 1 af 2 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/