Så kom min GBL endelig ind af døren og et par dage efter lavede mig og en ven GBL -> GHB Hydrolysen. Da jeg var i bil var det kun min ven der prøvede vores produkt og med stor tilfredshed

. Dagen efter var det så min tur og jeg indtog 4 ml af vores produkt, som skulle svare til 1,6 g GHB over cirka 6-7 kvarter. Jeg fik til min store skuffelse ingen virkning, men fordi jeg har stor respekt for stoffet, turde jeg ikke tage mere. Hvad gik der galt? Var mængden af GHB simpelthen for lille? Hvordan plejer i at dosere og reducere jeres GHB?
Der skulle ikke være noget galt med vores produkt, da min ven tydeligvis fik virkning.
Jeg har også et tillægs spørgsmål: Kan mit produkt sikkert opbevares i en plastik flaske? Efter min egen logik burde der ikke være noget problem i det, da væsken næsten er neutral, men mener jeg har læst at det er no go.