Hej alle
Tog for 2 timer siden 2 stk. ketoganer (5 mg pr. tab). Ca. 45 min efter jeg havde poppet pillerne fik jeg kvalme - dette var forventet! Hvad jeg dog ikke havde forventet var, at jeg efterfølgende brækker mig i stride strømme - hvilket jeg finder mærkeligt da jeg ALDRIG har fået kvalme (eller kastet op) ved brug af opiater før (har bl.a. prøvet hero, opium, tramadol, morfin).
Sidder lige nu og tænker "hvor blev suset af"? Nåede pillerne at blive helt optaget? (Efter hvad jeg kan læse mig frem til burde de være optaget efter ca. 30 min) Kan jeg allerede nu prøve 2 piller igen kun en lille time efter de første kom retur?
Føler mig ikke påvirket og tænker lidt, at det meste røg op. Sidst jeg brugte opiater var da jeg spiste en smule opium tilbage i april. Forstå ikke hvorfor jeg bliver dårlig og vil gerne give det et skud til hvis i mener det er forsvarligt. Det skal lige siges at jeg tog ketoganerne på tom mave tidligere, men har nu spist og mener ikke selv at det gør en forskel i den negative retning...Men er lutter øre for meninger, gode råd og svar på spørgsmålet om pillerne mon nåede at blive helt optaget og om jeg kan prøve med to igen umiddelbart en time efter the spagetti incident?
|