Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 22 jun 2025 19:07

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 6 indlæg ] 
Forfatter besked
Indlæg: 10 nov 2015 04:59 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 10 nov 2015 04:50
Indlæg: 2
Hej ville lige høre om der er nogen der har kendskab til noget receptfrit medicin/stimulans som godt ville kunne bruges rekreationelt? Eller kræver stort set alt medicin, med sådanne effekter, en recept?


Top
 Profil  
 
Indlæg: 10 nov 2015 09:21 
Offline
Psychedelia Sponsor
Brugeravatar

Tilmeldt: 15 jul 2005 21:04
Indlæg: 1177
Så vidt jeg ved er der praktisk talt ingen medikamenter i håndkøb (DK) som egner sig som rekreative substanser. Der er nogle stykker som gangske vidst er psykoaktive men med et meget lille potentiale i rekreativt øjemed da virkningen bedst kan beskrives som en delirisk sindstilstand.

_________________
Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around?


Top
 Profil  
 
Indlæg: 10 nov 2015 14:26 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 10 nov 2015 04:50
Indlæg: 2
Ok, tak for det!


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 nov 2015 11:46 
Offline
Medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 02 apr 2014 01:54
Indlæg: 88
Geografisk sted: Nordjylland
Næsten alt kræver en recept, for ikke så lang tid siden var phenergan ikke receptpligtigt, hvilket jeg da godt kunne blive lidt døsig af når jeg skulle til at sove. Ellers har jeg hørt man skulle kunne få ret vilde hallucinationer af Marzine, men det er ABSOLUT ikke noget jeg vil anbefale at lege med, så gå heller ud og pluk nogle syllere i stedet.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 nov 2015 14:41 
Offline
Insane psychedelia user!

Tilmeldt: 18 mar 2014 21:14
Indlæg: 2759
Marzine adr :( bivirkningerne overskygger en hver fornøjelse, hvis man er så heldig at finde noget fornøjeligt i at være påvirket af marzine.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 12 nov 2015 20:43 
Offline
Medlem

Tilmeldt: 16 mar 2015 21:20
Indlæg: 96
Hvis du leder efter semilovlige/ulovlige ting at bruge rekreationelt så er der nogle stoffer som egner sig bedre end andre.
Søg lidt rundt og find en vendor som kan sende dig et par poser Kava Kava eller kratom og brug det som du ville bruge en flaske god vin på en aften evt i kombi med vinen kan også være lækkert.
Nogle kan godt styre benzoer mens andre falder pladask og bliver hooked så tænk dig om inden du bestiller en håndfuld af dem hjem for ikke at nævne stærke opiater som oxinorm osv.
Hvis du vil bruge stimulanser til at holde fokus eller arbejde så kig evt på modafinil eller adrafinil


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 6 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 6 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team