Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 21 jul 2025 23:17

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 6 indlæg ] 
Forfatter besked
 Titel: Lidokain?
Indlæg: 19 maj 2005 11:48 
Offline
Insane psychedelia user!

Tilmeldt: 29 maj 2001 01:01
Indlæg: 1867
Hi!

Jeg går og leger med tanken om at blande lidt lidokain alt hvad der skal sniffes. Det kunne være lækkert med amphetamin der ikke své i næsen, men var nose candy som kokain somregel er det.

Jeg har en gammel flaske Xylocain liggende med 50mg lidokain base per 1g liniment. Jeg har prøvet at smide en sjat på en glas plade og lade det tørrer, men siden det er det der liniment, er det jo noget géle-agtigt noget, så det har svært ved at tørre.

Er der en nem måde at få lidokainen ud? Jeg tænkt også på om det ikke var muligt at hælde en sjat liniment over lidt pulver og så lade det tørre i pulveret, men er bange for at gøre det hele til en klistret masse.

Lidokainen virker ellers fint :D En sjat i munden, gurle gurle og spyt ud, så er man helt lam! Haha!

Jeg mener faktisk den kære N|DK engang overvejede at smøre det på pikken! :lol:


Top
 Profil  
 
 Titel: Re: Lidokain?
Indlæg: 19 maj 2005 15:41 
Offline
In our memories

Tilmeldt: 05 aug 2001 01:01
Indlæg: 3279
Geografisk sted: Provinsen
daffy duck skrev:
Jeg mener faktisk den kære N|DK engang overvejede at smøre det på pikken! :lol:


Ikke bare overvejede, såvidt jeg husker gjorde han det rent faktisk! ;)

Lidt OT, men forhåbentligvis kan Prom, Dex eller Noname komme med et mere seriøst svar til den tekniske side af sagen.

Mvh. Psyko


Top
 Profil  
 
 Titel:
Indlæg: 01 jun 2005 15:08 
Offline
Insane psychedelia user!

Tilmeldt: 29 maj 2001 01:01
Indlæg: 1867
Nå, jeg har haft held til at udtørre lidt af "gelen", pulverede tilbage gætter jeg på at ren lidokain base.

Er der nogle (farmacuter) der har et forslag til blandings forholdet mellem lidokainen og det sviende pulver (amf, 2CI what ever)? Jeg regner med at prøve mig frem, begynder med 1/10 del lidokain.


Top
 Profil  
 
 Titel:
Indlæg: 01 jun 2005 22:16 
Offline
In our memories
Brugeravatar

Tilmeldt: 01 okt 2000 01:01
Indlæg: 7066
Geografisk sted: København
Hvorfor ikke bare smøre det på indersiden af næsen, i stedet for at blande det i knarken?


Top
 Profil  
 
 Titel:
Indlæg: 22 jul 2005 00:35 
Offline
Medlem

Tilmeldt: 05 okt 2003 01:01
Indlæg: 56
hej dd

har du proved at lave et a\b udtraek, mener den er i sin hlc form, evt gore gelen basisk med 3db salmiak osv. ellers findes der en metode til at fjerne gelen som laboranter bruger, naar gelen skal titreres ifm. kvalitativ bestemmelse findes maaske paa deres hjemme side.

alternativt kan du jo bestille noget lidocain i stedet, findes som cut middel i amsterdam headshop etv.

ps: det er xylocain men den ligner meget lidocain der findes vist nok 20-30 lokalbedovende i familien.


Top
 Profil  
 
 Titel:
Indlæg: 22 jul 2005 01:04 
Offline
In our memories
Brugeravatar

Tilmeldt: 01 okt 2000 01:01
Indlæg: 7066
Geografisk sted: København
gehena skrev:
det er xylocain men den ligner meget lidocain der findes vist nok 20-30 lokalbedovende i familien.


Xylocain er et handelsnavn for Lidocain... så ved du det ;)


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 6 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 3 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team