Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Legal?
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=80&t=28065
Side 1 af 1

Forfatter:  Hansemanlutos [ 20 apr 2009 21:49 ]
Titel:  Legal?

Ved godt det her bliver en NOOB tråd, men nu har man hørt så meget om at man kan fremstille amfetamin og X lignende stoffer ud fra ganske almindelige ting der kan købes i Matas og lignende? er dette sandt?? :stupid:

Forfatter:  Obama [ 20 apr 2009 21:58 ]
Titel:  Re: Legal?

Hvis det var så let at lave det, tror du så ikke at der ville være en sticky tråd om det?

Der er blevet spurgt rigtig mange gange om det, og svaret er nej. Det er ikke lige at gå ud under håndvasken og tænde for håndmixeren.

Hvis du bare prøver at søge lidt så finder du utrolig nemt en tråd, som dextrose har lavet. Det er en fin opskrift til MDMA, der kan du få et indblik i hvor svært det er.. ikke just noget man kan lave sådan lii

Forfatter:  Xtreme [ 20 apr 2009 22:15 ]
Titel:  Re: Legal?

Det eneste jeg lige kan komme på er efedrin -> meth-amfetamin. Men ting som efedrin og især rødt fosfor, er ikke just til at få fingrene i.

Kan kun sige en ting: Glem alt om det :)

Forfatter:  йети [ 20 apr 2009 22:39 ]
Titel:  Re: Legal?

Fra og med nu er denne type emner ikke tilladt i dette forum, og vil derfor enten blive lukket eller slettet så snart jeg får øje på dem.

/låst

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/