Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Blev taget i tolden
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=82&t=55847
Side 1 af 1

Forfatter:  RedTeddyBear [ 05 apr 2019 18:55 ]
Titel:  Blev taget i tolden

Til at starte af med, bestilte jeg et stykke lsd i Januar. Efter 9 dage undrede jeg mig over om, jeg havde skrevet den forkerte addresse eller, at formateringen var forkert.
Så bestilte jeg igen og fem dage efter modtog jeg det i posten.
I dag har min mor så fået et brev i posten om, at politiet har frafaldet at sigte mig med besiddelse af euforiserende stoffer, pga. mangel af bevis, hvilket forklaret hvorfor jeg ikke fik frimærket første gang.
Problemet er så bare, at jeg i dag skrev under på en pakke med 100 piller modafinil og, at jeg i søndags bestilte to frimærker med lsd.
Da hjemmesiden er nede lige pt. kan jeg ikke kontakte sælgeren, og den er uden tracking
Mit spørgsmål er følgende:
1. Hvilke handlinger burde jeg tage lige nu?
2. Burde jeg være bekymret for at politiet sigter mig, da det er 2. gang, og at jeg bliver 18 i slut-juli.
3. Burde jeg forberede mig på, at politiet kommer på besøg, og i så fald, hvordan sletter jeg alting?

Forfatter:  vectra [ 05 apr 2019 20:49 ]
Titel:  Re: Blev taget i tolden

Du kan ikke gøre så meget, tag det stille og roligt og håb din pakke kommer.

Har du noget åbenlyst ulovligt, så få det væk. Piller fra Holland er der stor risiko for at blive knaldet, men du kan jo ikke stoppe handlen eller pakken hold os opdateret.

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/