Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 21 jul 2025 23:17

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 41 indlæg ]  Gå til side Foregående  1, 2, 3
Forfatter besked
Indlæg: 23 aug 2003 07:22 
Offline
Medlem

Tilmeldt: 13 sep 2002 01:01
Indlæg: 50
Geografisk sted: Jylland
Jeg har også kunne se de der hvirvelmønstre så længe jeg kan huske, men jeg har altid troet at det bare var den væskehinde som ligger over øjet jeg kunne se.

Det er fordi jeg er temmeligt nærsynet og som regel kun lægger mærke til det når jeg ikke har briller/linser på - for så er alt andet end det som er meget tæt på sløret.

Jeg har lige testet det og kan se det både med og uden briller, men det er ikke noget jeg tænker over normalt, og skal koncentere mig for at se det.

Det er hverken blevet værre eller bedre med årene, og har ikke ændret sig af indtagelse af stoffer. Dog tror jeg at det er disse hvirvler som bliver meget forstærkede og bliver spændende spiraler og andre mønstre når jeg har taget svampe.

Jeg tror ikke det er noget at bekymre sig om.


Apex


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 41 indlæg ]  Gå til side Foregående  1, 2, 3

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 15 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team