Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Forsendelser fra Maya?!
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=85&t=3860
Side 1 af 1

Forfatter:  LeSeiD [ 28 maj 2003 22:22 ]
Titel:  Forsendelser fra Maya?!

Hey igen!
Har lige fået en god ordre smækket sammen inde på Maya ethnobotanicals, og mangler bare lige at sige BESTIL!
Men bor hjemme ved de gamle, og de skulle jeg helst ikke vide hvad det er der komme ind af døren til deres fornuftige 19 årige søn [img]images/smiles/icon_wink.gif[/img]
Nå, men vil bare høre om der er nogen der kan fortælle mig hvordan en forsendlse fra maya ser ud?
Står der hvad forsendelsen indeholder osv på pakken? for så skal jeg nok lige have en anden til at tage imod den for mig.!
På forhånd tak!

- Kasper

Forfatter:  dd [ 28 maj 2003 22:53 ]
Titel:  Forsendelser fra Maya?!

Man kan se pakken er fra Holland. Desuden er der et mindre mærke på hvor der står "Maya, incense and herbs" eller lig.

Forfatter:  Creatif [ 03 jun 2003 13:44 ]
Titel:  Forsendelser fra Maya?!

Jeg har også fået smækket en ordre sammen - Og jeg mangler også kun at sige bestil.
MEN!
Er der nogen af jer der har haft problemer med Maya? Efter hvad jeg hvad jeg fandt af post's skulle det være meget pålideligt, men jeg må indrømme at jeg har betænkligheder med at sende dem kontanter, som det bliver foreslået i et andet topic. Bankoverførsel..?
Hvad med det danske postvæsen? Tror i der bliver problemer når pakken bliver leveret? Jeg gjorde lige migselv to år ældre som medlem, skulle det være noget når postmanden afleverer pakken? Eller hvis jeg ikke er hjemme og skal hente pakken på posthuset? Kan man sætte et ca. tidspunkt for hvornår pakken bliver leveret fra postvæsenet?
/Me er lidt bekymret, da jeg er blevet nakket en gang før med en ordre fra Ethnoplanet af mine forældre.. [img]images/smiles/icon_smile.gif[/img]
MVH
-Mathias

Forfatter:  Prometheus [ 03 jun 2003 13:59 ]
Titel:  Forsendelser fra Maya?!

Jeg har mange gange modtaget pakker fra Maya. De har en fantastisk service, og er 100% pålidelige ifølge mine erfaringer. Jeg har aldrig hørt om nogen som har haft problemer med deres leverancer.
Hvis muligt, betal med Visa. Det er langt det nemmeste, og sikkert også det hurtigste.

Forfatter:  Dr. Phibes [ 03 jun 2003 14:01 ]
Titel:  Forsendelser fra Maya?!

Jeg klarede det via en bankoverføring i sin tid - Servicen er helt i top hos Maya !

Thumbs up dér!

Forfatter:  Creatif [ 03 jun 2003 15:07 ]
Titel:  Forsendelser fra Maya?!

@Jensus>

Lignede du en 18årig da du modtog pakken? Og hvad gjorde du for at undgå at blive snuppet af forældrene? Hentede du den på posthuset, og var der ikke problemer med at du ikke var 18 hvis du gjorde?
MVH
-Mathias

Forfatter:  Dr. Phibes [ 03 jun 2003 15:27 ]
Titel:  Forsendelser fra Maya?!

Såvidt jeg ved er det med alderen ikke noget som postvæsenet bliver informeret om. Jeg bestilte det til en ven, og fik så udleveret pakken af ham.

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/