Dankdawg > Mener du ikke still going WRONG ? [img]images/smiles/icon_biggrin.gif[/img]
Well... personligt tvivler jeg på at jeg nogensinde holder op med hallucinogenerne - her mener jeg LSD, DMT, svampe, meskalin, 2C-B, etc. De har åbnet mine øjne så meget (især det 3. [img]images/smiles/icon_wink.gif[/img]), at det ville være spild at lukke dem igen!
Stimulanserne er jo sjove til party-forbrug, men jeg er allerede ved at være træt af dem - selvom min næse stadig godt ka' li' en god streg speed, tvivler jeg på at jeg bliver ved med det.
MDMA og diverse analoger, har jeg stadig et ambivalent forhold til... de ligger i mellem stimulanserne og hallucinogenerne, da Ecstasy jo helt klart er sjovt til party-brug, men samtidigt har en del positive egenskaber - og helt klart har lært mig en del om mig selv! Men det bliver helt klart i ren form - piller er ved at være en passé!
Hash..? Jeg tvivler sgu meget på at jeg kan holde nallerne fra den fede - men dette er især et stof der skal tages med måde og behandles med respekt.
Alkohol og Nikotin - Det bliver sgu nok svært... smøgerne har jeg et fint forhold til, selvom jeg nogen gange syntes jeg burde undvære dem. Det samme gælder sådan set alkohol - men hey, det er jo statsnarko og man siger jo det er sværere at komme ud af et alkohol-misbrug, end et heroin-misbrug (ikke fordi jeg har nogen af delene), af den simple årsag at du kan købe bajere på et hvilket som helst tidspunkt af døgnet i KBH (og sikkert også de fleste andre storbyer i DK).
/Dex
|