Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 19 jul 2025 13:57

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 6 indlæg ] 
Forfatter besked
Indlæg: 18 apr 2013 14:40 
Offline
Dedikeret medlem

Tilmeldt: 16 jun 2009 18:51
Indlæg: 543
Geografisk sted: NV
Jeg ved ikke så meget med blandingen af lyrica og motiron, så der kan jeg ikke hjælpe dig. Men lyrica og alkohol har en synergi effekt som jeg næsten syntes er på højde med benzoer, jeg er ihvertfald flere gange gået kold på Lyrica med alkohol.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 18 apr 2013 18:46 
Offline
Dedikeret medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 17 feb 2011 20:23
Indlæg: 1336
Lad være med at blande alkohol med Lyrica. Eneste gang jeg har kombineret de to oplevede jeg delirium. Der var jeg også under påvirkning af en stimulans.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 20 apr 2013 21:28 
Offline
Dedikeret medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 17 feb 2011 20:23
Indlæg: 1336
Jeg vil lige påpege at det heller ikke er skidesundt at blande alkohol med kokain. Mange stoffer er bedst og sikrest uden alkohol.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 20 apr 2013 21:58 
Offline
Insane psychedelia user!
Brugeravatar

Tilmeldt: 09 jan 2009 13:36
Indlæg: 2115
Geografisk sted: Et sted få finder.
Methylphenidat og pregabalin giver en rus der på mange områder minder om coke. Mængden har selvfølgelig også en hel del at sige. Nu er det ved at være nogle måneder siden jeg sidst har blandet pregabalin og methylphenidat. Men kan huske at man, som du selv beskriver, får det her dopamin boost, som minder meget om coke.

Pregabalin og alkohol virker som benzoer imo.

_________________
Bagsidens gule sider - Giftlinjen, rådgivning om misbrug mm.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 21 apr 2013 08:40 
Offline
Medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 03 okt 2011 18:06
Indlæg: 185
Geografisk sted: In a curious mind
Jeg spiste selv 75 mg lyrica og drak en moderat mængde alkohol igår (og så noget røg, men det ligger til hverdagen), og det eneste jeg oplevede var at blive beruset og skæv af cannabisen. Ingen synergi eller delirium, men det er heller ikke umiddelbart en høj dosis.
Min mening er, at lyrica kun er nyttig som angstdæmpende, og som et epilepsi middel.

_________________
I tried sniffing Coke once, but the ice cubes got stuck in my nose.  ~Author Unknown


Top
 Profil  
 
Indlæg: 21 apr 2013 18:25 
Offline
Dedikeret medlem

Tilmeldt: 16 jun 2009 18:51
Indlæg: 543
Geografisk sted: NV
75 mg er også en ekstrem lille dosis. Det ville nok svare til at drikke på 2 mg valium. Jeg har selv drukket flere gange på 600 mg og nogengange op til 1200 mg, der er ihvertfald synergi så det sparker røv. Men delirium har jeg dog aldrig oplevet. Jeg mener ikke lyrica kun et godt som angstdæmpende, det er faktisk en af mine ynglings rusmidler. Syntes det minder om GHB bare meget bedre.


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 6 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 3 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team