http://ekstrabladet.dk/112/article320738.ece"En gruppe børn helt ned til tiårs-alderen var så fulde eller skæve, at de begyndte at slås med politiet under en fest på stranden i Kulhuse"
jeg kan godt li konklussionen at nu mere paavirket man er.. nu sindsygere er man..
"Politiet blev tilkaldt efter forbipasserendes og forældres forsøg på at få en gruppe på omkring 10 børn til at gå hjem. Piger på helt ned til 10 år drak Bacardi Breezere, og to drenge på 12 og 13 var så påvirkede, at de kastede store sten efter politiet. "
er det bare mig, men naar jeg hore at nogen smaa born drikker bacardi breezers og slaas med politiet.. saa taenker jeg LSD!.. de smaa sataner kan ikke have vaeret paa andet end voldsstoffet nr. 1 - lsd..
hvad andet har faaet folk til at opfore sig saa irrationelt at de kaster med sten? aldrig har jeg hort mage.. - kan godt se at det ikke er alkohollen, da den kun ville gore dem glade og kaerlige..
da jeg laeser videre paa artiklen finder jeg mig velbehag i at journalisterne deler mit synspunkt.
"Vagthavende ved Nordsjællands Politi i Frederikssund er chokeret og 'har aldrig set noget lignende', og 'hvis det havde været 10 år tidligere, så havde jeg gættet på, at de var på LSD'. "
jeg haaber virkelig at vi faar nogen stofstramninger.. hvis de unge her kun havde haft alkohol, saa havde de sikkert opfort sig paent.. det er ogsaa typisk narkomaner ala folk der tager lsd, som saelger den slags til smaa born..! jeg haaber saa inderligt at vi indfore dodsstraf og udvisning for det draeberstof..
hvis jeg var de 2 drenge, saa ville jeg vaere glade for at jeg ikke var dod af en LSD overdosis!...
- er jeg den eneste der bliver gal inde i mig selv over at smaa born paa under 14 aar kan skaffe alkohol? - heldigvis faar vi drejet handlingen hen paa at de er ustyrlige, og derfor MAA vaere paa stoffer..
disclaimer: undskyld dette lamme post.. jeg keder mig fooor meget
