Hey psy!
Mig og min gode kammerat har bestemt os for at vi vil prøve lsd, og vi har fået fat i nogle mærker gennem en fælles kammerat. Han siger at et halvt mærke var nok til at han fik vilde visuals, og vil beskrive det som et af hans mest psykedeliske trips, og han har fandme prøvet en hel del efterhånden, og er hvad vi kalder "hærdet" inden for psykedelika.
Vi har begge prøvet en del forskelligt igennem de sidste par år, og føler os klar. Vi har tidligere eksperimenteret med mdma, 2c-b, cannabis, speed og coke.
Vi har vores gode kammerat som vi har snakket meget med om det, og han vil være vores "tripsitter". Han har prøvet svampe og store doser 2c-b, men vil af personlige årsager ikke begive sig ud i det på nuværende tidspunkt.
Vi er bare meget bange for at det bliver for overvælende med et halvt mærker, efter vores kammerat har fortalt om hans trip. Ville et kvart være for lidt?
Og hvis det er for lidt, og vi så vælger at redosere, kan vi så risikere at vi får hele virkningen på en gang?
Man siger at der ved svampe er en "mur" som skal brydes, før man virkeligt får noget ud af det. Er det, det samme med LSD?
Vh nollenick