Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 04 maj 2025 17:02

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 2 indlæg ] 
Forfatter besked
Indlæg: 20 jul 2014 14:16 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 20 jul 2014 13:57
Indlæg: 1
Jeg er en dreng på 20 som har røget regelmæssigt det sidste år. Jeg beslutter mig for at stoppe da jeg skal starte på studie (Kører kold tyrker style)
i den første uge havde jeg lidt søvnproblemer, 2 uge fik jeg feber(her mistede jeg også min smagssans), jeg er 2 dage inde i uge 3 og har det meget bedre, men jeg har stadig ikke fået mine smagssans tilbage? Er det normalt? Min feber er nemlig væk. Håber i kan hjælpe! Tak på forhånd :)


Top
 Profil  
 
Indlæg: 20 jul 2014 16:19 
Offline
Insane psychedelia user!
Brugeravatar

Tilmeldt: 02 jun 2010 17:13
Indlæg: 2690
Geografisk sted: over stok og sten
Det er svjv ikke normalt at få feber så langt inde i forløbet (eller overhovedet?), man plejer at sige at det er værst de første 3-6 dages tid for så at blive bedre, men det kan jo self godt være at du er et særtilfælde, jeg tror mere at du er blevet ramt af sygdom 2 ugers tid efter dit stop evt pga du ikke har spist som du skulle eller andet der kan ha svækket dit immun forsvar (kan også bare være tilfældigt) og dermed har dine smagsløg også lige fået en omgang tæsk som ofte sker når man har feber, jeg kan personligt ikke smage en skid når jeg har feber.
jeg er ret sikker på at det kommer igen inde for kort tid og at det ikke skyldes dit cannabis stop, bliver det ved noget tid endnu syntes jeg at du skal kontakte din læge og høre hvad han siger til det.

forresten thumps op ! flot at du er stoppet og velkommen til psychedelia !

_________________
Because Im a faggot alright
Skal du have et gok i nøden din skidespræller ?


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 2 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 1 gæst


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team