Indtog du det oralt eller nasalt? - Uanset er det en god ide at knuse sit MDMA ordentligt.
Hvor lang tid har du haft det sådan her?
MDMA giver nogle tømmermænd, hvor man føler sig nede i noget tid. Jo mere man tager, jo værre bliver tømmermændene og du har tilsyneladende ikke holdt de pauser, som man anbefaler. Stimulanser herunder MDMA bør indtages med minimum én måneds mellemrum (gerne mere). Som du selv nævner, er det en god idé at veje det af.
Det skarpe lys og synsforstyrrelserne hænger muligvis sammen med din hovedpine.
De gode nyheder; du har højst sandsynligt ikke fået en psykose og er ikke blevet hjerneskadet. Du er bare i en depressionslignende tilstand og denne skulle gerne forsvinde, selvom det hele virker lidt nedern og trist lige nu.
Du bør sørge for at få noget hvile og sund mad; grønt, mørk chokolade, bananer. Selv hvis det er svært at spise, må du forsøge at få så meget ned som muligt.
Godt du har lært lidt af oplevelsen. Tiden heler det meste

og specielt tømmermænd. Se nogle gode film, gå en tur, få noget luft.